Výběr velikosti

Jakou velikost objednat?

Vzhledem k tomu, že velikosti u jednotlivých výrobců se liší, všechny boty přeměřujeme na délku i na šířku speciálním měřidlem Clevermess a měřidlem Plus12. Pro vybrání správné velikosti stačí nožku přeměřit a přičíst nadměrek 12 mm. Pokud Vám i přesto boty, které si objednáte nevyhovují, zašlete nám je zpět a my Vám je dle Vašeho přání buď vyměníme nebo vrátíme peníze. Vrátit lze pouze boty nenošené a nepoškozené.

Jak správně změřit délku chodidla?

K měření budete potřebovat:

  • papír
  • pravítko
  • tužku
  • izolepu

 

Na podlahu těsně ke zdi přilepte izolepou list papíru.

Postavte dítě na papír, pata se musí dotýkat zdi (pokud nemáte doma vhodné místo u zdi, můžete nohu změřit i v krabici). Dítě musí stát plnou vahou na noze, prsty musí být natažené.

Tam kde končí nejdelší prst udělejte čárku.

Totéž opakujte s druhou nohou, protože délky se mohou lišit.

Nyní změřte délku chodidla a k naměřené hodnotě přičtěte nadměrek 12 mm (pro začínající chodce stačí 10 mm). Výsledná hodnota je délka stélky, kterou potřebujete.

JAK NEMĚŘIT DÉLKU CHODIDLA:

Nedoporučujeme měřit chodidlo obkreslením nohy. Je velmi těžké udržet tužku stále pod stejným úhlem. Obkreslení navíc chvilku trvá a dítě většinou nevydrží v klidu a nohou pohne. Ve většině případů dochází k naměření větší délky, než jakou chodidlo skutečně má.

Stejně nepřesné je měření pomocí otisku chodidla na papír. Vyvýšený konec paty a prstů se na papír neotiskne a naměřená délka je tak menší než ve skutečnosti.